Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Na pewno kandyduję na burmistrza Sokółki - mówi Piotr Bujwicki, zastępca burmistrza Wasilkowa, zastępca burmistrza Sokółki w latach 2006-2014. 

 

- We wtorek przedzwonił do mnie pan Krzysztof Jurgiel (poseł, szef podlaskich struktur Prawa i Sprawiedliwości - red.) i powiedział, że w poniedziałek zostali przedstawieni kandydaci na burmistrzów miast powiatowych i ja dostałem oficjalne poparcie PiS. Startuję jednak z komitetu Dialog i Współpraca. Ta decyzja wynika m.in. z tego, że chciałbym startować z komitetu, który nie do końca jest komitetem partyjnym. Są sympatycy jednej partii, drugiej partii. Ja jestem członkiem PiS-u, ale komitet bezpartyjny w wyborach samorządowych jest o tyle lepszy, że z naszych list mogą startować ludzie o różnych poglądach politycznych. My też się nie zamykamy na poglądy jednej partii. Jestem członkiem PiS-u od 12 lat. Jestem wierny tej partii i jej ideom, ale nie wszyscy moi współpracownicy są z Prawa i Sprawiedliwości. Stąd właśnie taka decyzja. To zostało zaakceptowane przez pana Krzysztofa Jurgiela. Liczę jeszcze na poparcie komitetu pana Roberta Rybińskiego (szef Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Sokółce, w poprzednich wyborach kandydat na burmistrza Sokółki - red.) - tłumaczy Piotr Bujwicki.

- Decyzje w sprawie kandydatów PiS będą jeszcze podjęte. Zarząd zbiera się w tej sprawie 27 sierpnia. Po analizie zatwierdzone zostaną też listy. Na razie z mojej strony nie będzie komentarza - mówi nam poseł Krzysztof Jurgiel.

Także poseł Dariusz Piontkowski potwierdza, że nie zapadła jeszcze decyzja, kogo PiS poprze w wyborach na burmistrza Sokółki.

- Nie wiem o żadnej decyzji. Może coś było na prezydium? - dodaje Krzysztof Krasiński, radny sejmiku, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie sokólskim.

Dialog i Współpraca wystawi swoich kandydatów zarówno do Rady Gminy Sokółka, jak i do Rady Powiatu. - Mamy kandydatów w każdym z okręgów - stwierdza zastępca burmistrza Wasilkowa.

Wczoraj podczas uroczystości patriotycznej pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego rozdawane były biało-czerwone parasolki z nadrukiem D&W. Zapytaliśmy, czy to inicjatywa Dialogu i Współpracy.

- Tak. Od poniedziałku można prowadzić kampanię wyborczą. Wyjaśnimy, o co dokładnie chodzi (z parasolkami - red.) - mówi Piotr Bujwicki.

Dotychczas chęć ubiegania się o fotel burmistrza Sokółki wyrazili: obecna włodarz Ewa Kulikowska oraz poseł Mieczysław Baszko. Wśród chętnych do sprawowania tej funkcji wymienia się również Jerzego Kazimierowicza (szef lokalnych struktur PSL) i Marka Awdzieja (radny miejski). Czas na zgłaszanie kandydatur upływa 26 września o północy.

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka