Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Według najnowszego sondażu IBRiS, Prawo i Sprawiedliwość ma szansę rządzić w siedmiu województwach, a Koalicja Obywatelska, czyli PO i Nowoczesna – w sześciu (w trzech szanse są wyrównane). Z badania wynika, że Zjednoczona Prawica wygra wybory w 12 sejmikach wojewódzkich, a PO z Nowoczesną – w czterech.

 

IBRiS upublicznił wyniki swego sondażu podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Z badania wynika, że wybory do sejmików wojewódzkich wygra Zjednoczona Prawica (36 proc.). Koalicja Obywatelska (PO i Nowoczesna) ma w nich otrzymać 23 proc. głosów, PSL - 13 proc., SLD - 7 proc., ruch Kukiz'15 - 7 proc., zaś komitety regionalne i bezpartyjne – 5 proc., Partia Razem – 3 proc., Wolność – 2,4 proc.

Szacujemy, że PiS samodzielnie lub z udziałem innych ugrupowań - w tym przypadku może być to ugrupowanie Kukiz'15 - ma szansę rządzić w siedmiu województwach, Koalicja Obywatelska plus ewentualni koalicjanci w sześciu województwach, a w trzech (opolskie, dolnośląskie i warmińsko-mazurskie red.) - są nierozstrzygnięte

– powiedział prezes IBRiS, Marcin Duma.

Mówił on również, że zgodnie z sondażem, Zjednoczona Prawica wygrałaby wybory do sejmików w 12 województwach, a Koalicja Obywatelska tylko w czterech (pomorskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim).

W pięciu województwach PiS uzyskałby większość mandatów – wielkopolskim, mazowieckim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, a w dwóch – lubelskim i łódzkim – miałby ją w koalicji z Kukiz’15. Koalicja Obywatelska, by uzyskać większość w pozostałych sejmikach (w tym na Podlasiu), musiałaby zawierać koalicje z PSL, SLD czy na Śląsku – także ze Śląską Partią Regionalną.

Wcześniejsze sondaże mówiły o tym, ze w Podlaskiem wybory do sejmiku wygra PiS i przejmie władzę.

Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się 21 października.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przedwyborczy sondaż w województwie podlaskim. Jest zdecydowany lider

kurier.pap.pl

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka