Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

24 kandydatów ubiegać się będzie o 15 mandatów radnych w Radzie Miejskiej w Suchowoli.

 

Rywalizować o poparcie wyborców będą osoby zgłoszone przez dwa komitety - Michała Matyskiela oraz Prawa i Sprawiedliwości. Pierwszy wystawił w wyborach kandydatów we wszystkich piętnastu okręgach, drugi - w dziewięciu. Jak na razie tylko obecny włodarz Suchowoli deklarował chęć ubiegania się o najwyższe stanowisko w gminie. Bardzo możliwe, że tylko Michał Matyskiel wystartuje w wyborach na burmistrza.

W wypadku, gdy jest tylko jeden kandydat, odbywa się swoisty plebiscyt poparcia. Na karcie do głosowania przy nazwisku kandydata znajdują się dwa kwadraty z napisami „tak” oraz „nie”. Osoba zostaje włodarzem gminy, gdy ponad 50 procent wyborców zakreśli ponad połowę pozytywnych głosów.

Wybory do rad w gminach o liczbie ludności poniżej 20 tysięcy odbywają się podobnie jak cztery lata temu - w 15 jednomandatowych okręgach. Mandat zdobywa osoba, która uzyska największą liczbę głosów. Od tego roku kadencje samorządów wynosić będą pięć lat.

Pełne zestawienie można znaleźć w zakładce KANDYDACI.

* * *

Kandydujesz na radnego/wójta/burmistrza? Chcesz, by wyborcy poznali cię lepiej i dowiedzieli się więcej o twoim programie? Przyjmujemy zlecenia na emisję rozszerzonego profilu kandydata. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefoniczny (534 996 291). O kolejności emisji profilu decyduje data zgłoszenia się do redakcji portalu.

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka