Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

W serwisie wybory2018.iSokolka.eu znaleźć można kompletne listy kandydatów na radnych i włodarzy w gminach powiatu sokólskiego.

 

Co wiadomo po ich publikacji?

• W większości gmin walka wyborcza sprowadzi się do rywalizacji pomiędzy dwoma komitetami i popieranymi przez nie kandydatami na burmistrza. Tak będzie w Krynkach, Szudziałowie, Kuźnicy, (prawdopodobnie) Sidrze, Nowym Dworze i Dąbrowie Białostockiej.

• Wiele wskazuje na to (choć nie jest to jeszcze przesadzone), że w gminach Suchowola i Korycin wybory staną się jednocześnie plebiscytem poparcia dla obecnych włodarzy samorządowych. Obejmą oni władzę na kolejną kadencję po tym, jak większość głosującym postawi krzyżyk przy rubryce „TAK” obok ich nazwiska.

• Druga tura wyborów - jeśli w ogóle będzie - ograniczy się tylko do Sokółki i Janowa. W przypadku pierwszej z gmin zarejestrowani są obecnie Piotr Bujwicki i Jerzy Kazimierowicz. O reelekcję ubiegać się też będzie Ewa Kulikowska. Czy swojego kandydata w Sokółce wystawi Kukiz`15? Nie wiadomo. Niektórzy sądzą, że w drugiej turze w stolicy powiatu dojdzie do powtórki sprzed czterech lat i ponownie zmierzą się ze sobą obecna burmistrz z byłym zastępcą burmistrza.

• W kuluarach można usłyszeć, że mocne listy - zarówno do powiatu, jak i gminy Sokółka - wystawiły komitety wyborcze związane z Piotrem Rećko (Prawo i Sprawiedliwość, Razem Dla Powiatu oraz Wspólnota Samorządowa Razem, a także Razem Dla Sokółki). Znaleźli się tam nie tylko samorządowcy, ale też osoby powszechnie znane, jak np. trener pięściarstwa Tomasz Potapczyk, organista Krzysztof Zalewski, czy szefowie domów kultury - Maciej Sulik i Elżbieta Czeremcha. Od lat eksperci mówią o tabloidyzacji wyborów. A to właśnie może okazać kluczem do sukcesu starosty. Przy sprzyjającym dla niego rozkładzie głosów może on wprowadzić do rad po jednej lub dwóch osobach z listy.

• Słabiutko wypada na tym tle chociażby Kukiz`15, który nie był nawet w stanie wystawić własnej listy do powiatu. Nie istnieje tu też ani Platforma Obywatelska - Nowoczesna, ani SLD. PSL - między innymi w wyniku rozłamu i przejścia Mieczysława Baszko do Porozumienia - wystawiło znacznie mniejszą reprezentację niż cztery lata temu.

Kompletne listy kandydatów na radnych, wójtów i burmistrzów dostępne są w zakładce: KANDYDACI.

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka