Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Mamy kandydatów na radnych we wszystkich okręgach wyborczych. Na sto procent będziemy mieć kandydata na burmistrza Suchowoli - mówi Piotr Rećko, starosta sokólski. - Czy kontrkandydat ma wnieść coś nowego, dobrego dla gminy Suchowola, czy jest wystawiany tylko po to, by podporządkować Suchowolę decyzjom starosty? - pyta Michał Matyskiel, burmistrz Suchowoli.

 

Jeszcze wczoraj KWW PiS miało zarejestrowanych w gminie Suchowola dziewięciu kandydatów, a KWW Michała Matyskiela - piętnastu. Prawo i Sprawiedliwość znalazło jednak chętnych do startu w wyborach do Rady Miejskiej we wszystkich okręgach. Starosta sokólski deklaruje, że jego ugrupowanie wystawi także kandydata na burmistrza.

- Dotrzymam słowa danego wyborcom - mówi Pior Rećko. - Polityka, którą prowadzi Michał Matyskiel - wroga wobec powiatu, ale też szkodzi gminie Suchowola i jej mieszkańcom - jest dla nas nie do przyjęcia. Nie jest zgodna z duchem gminy Suchowola wyznaczonym przez księdza Jerzego Popiełuszkę, by zło dobrem zwyciężać. To mieszkańcy namówili mnie na to, by wystawić komitet do Rady Miejskiej i kontrkandydata dla Michała Matyskiela.

- Wiem, że ma być wystawiony kontrkandydat przez Prawo i Sprawiedliwość, z ramienia Piotra Rećki. Wszystko będzie chyba jednak wiadomo po rejestracji, w więc w najbliższy czwartek. Zastanawia mnie, jakie intencje przyświecają wystawieniu mojego kontrkandydata przez pana starostę. Wiemy, jakie jest jego nastawienie do Suchowoli i mojej osoby. Czy kontrkandydat ma wnieść coś nowego, dobrego dla gminy Suchowola, czy jest wystawiany tylko po to, by podporządkować Suchowolę decyzjom starosty? Z tego co mi wiadomo, wczoraj pan starosta podróżował po całej gminie, zbierając chętnych do kandydowania do Rady Miejskiej - stwierdza Michał Matyskiel.

Kandydatów na wójtów i burmistrzów będzie można rejestrować do 26 września, do północy. Prawdopodobnie we wszystkich gminach powiatu sokólskiego - z wyjątkiem Korycina, gdzie o reelekcję ubiegać się będzie Mirosław Lech - znajdzie się co najmniej dwóch chętnych do wyścigu o fotel włodarza.

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka