Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Piotr Bujwicki (kandydat na burmistrza Sokółki) i Krzysztof Szczebiot (kandydat na radnego) pozwali do sądu Marka Awdzieja (kandydata na radnego i prawdopodobnie na burmistrza miasta). Chodziło o stwierdzenia, które ten ostatni zamieścił na swoim profilu na Facebooku. Sprawa odbywała się dziś przed białostockim sądem w trybie wyborczym. - Nasz wniosek został oddalony przez sąd - mówi Krzysztof Szczebiot.

 

Chodziło o wypowiedź Marka Awdzieja, która została zamieszczona na portalu społecznościowym kilka dni temu: „Mieszkańcy Gminy Sokółka dokonają wyboru. Czy będą chcieli aby wrócili do rządów ludzie którzy doprowadzili do powstania bomby ekologicznej w KARCZACH ( byli włodarze Bujwicki i Szczebiot ) To za ich rządów jechały syf z całego kraju, a Sokółka była oazą dla spółek śmieciowych. Za czasów Kulikowskiej powstało kolejne składowisko i gmina stracila 3 miliony złotych. Sprawa jest w prokuraturze. Czy tacy ludzie powinni kandydować? Może warto postawić na uczciwość i kompetencje”.

Piotr Bujwicki i Krzysztof Szczebiot domagali się sprostowania, przeprosin oraz wpłacenia pieniędzy na schronisko dla zwierząt. Sąd uznał jednak, że brak jest przesłanek do udzielenia powodom ochrony w trybie wyborczym.

- Nasz wniosek został oddalony. Nie chciałbym tego komentować. Decyzja o ewentualnym złożeniu zażalenia zapadnie do jutra, do południa - stwierdził Krzysztof Szczebiot.

Z Markiem Awdziejem nie udało nam się dziś skontaktować.

Sprawy w trybie wyborczym są rozpatrywane przez sąd okręgowy w ciągu 24 godzin od wniesienia pozwu. Mają one zastosowanie, jeżeli rozpowszechniane materiały wyborcze, w szczególności plakaty, ulotki i hasła, a także wypowiedzi lub inne formy prowadzonej agitacji wyborczej, zawierają informacje nieprawdziwe.

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka