Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Białostoccy działacze Platformy Obywatelskiej złożyli zawiadomienie do prokuratury na kandydata na burmistrza Suchowoli Wiesława Bruzgę.

 

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa wpłynęło dziś przed południem do Prokuratury Rejonowej w Białymstoku. Złożyli je Zbigniew Nikitorowicz, Jowita Chudzik i Łukasz Prokorym z białostockiej PO.

Sprawa ma związek z publikacją „Gazety Współczesnej”, która zamieściła zrzuty ekrany wpisów z profilu na facebooku kandydata na burmistrza Suchowoli z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Wiesława Bruzgi.

Zdaniem zawiadamiających miał on na profilu społecznościowym wielokrotnie zamieszczać wulgarne wpisy i tym samym publicznie szerzył mowę nienawiści. We wpisie na Twitterze Robert Tyszkiewicz zadeklarował również, że zażąda od PiS wycofania kandydatury Wiesława Bruzgi.

Sprawą zainteresował się też Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. W poście dostępne są również screeny wpisów.

Poprzez portal społecznościowy zapytaliśmy Wiesławę Bruzgę o komentarz w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.

W tegorocznych wyborach samorządowych zgłoszono dwóch kandydatów na burmistrza Suchowoli. Wiesław Bruzgo zmierzy się z obecnym włodarzem Michałem Matyskielem.

(mby)

 

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka