Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Prezentacji kandydatów na burmistrzów, wójtów i radnych, a także podsumowaniu dokonań minionych czterech lat oraz przedstawieniu planów na nową kadencję poświęcona była powiatowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się wczoraj w „Karczmie pod Sokołem” w Sokółce.

 

Na spotkaniu obecni byli parlamentarzyści PiS: Krzysztof Jurgiel i Dariusz Piontkowski. Obaj podkreślali znaczenie wyborów samorządowych. Starosta sokólski Piotr Rećko chwalił natomiast kandydatów, przedstawiając ich zebranym. Prawo i Sprawiedliwość startuje w powiecie wraz z dwoma innymi komitetami - Wspólnotą Samorządową Razem oraz Razem Dla Powiatu. Jak wyjaśnił Piotr Rećko, wynika to ze specyfiki metody d`Hondta, za pomocą której przyznaje się mandaty. W praktyce zdobycie dwóch z każdej listy jest bardzo dobrym wynikiem.

W sumie w czterech okręgach w powiecie sokólskim jest do zdobycia 21 mandatów (najwięcej - siedem - w gminie Sokółka).

Zebranym zaprezentowali się też wczoraj kandydaci na radnych gminnych oraz trzy osoby ubiegające się o miejsce w Sejmiku Województwa - Wiesława Burnos, Marcin Sutkowski i Romuald Łanczkowski (patrz wideo poniżej).

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka