Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Mamy wielką tragedię. Odszedł człowiek lubiany w swojej społeczności. Na dzień dzisiejszy wstrzymuję się z kampanią wyborczą, bo wymaga tego sytuacja. Nie ma natomiast mowy o mojej rezygnacji - mówi Jan Ogił, kandydat na wójta Sidry.

 

Wczoraj wieczorem rodzina znalazła w domu ciało drugiego z kandydatów na włodarza gminy. Prawdopodobnie mężczyzna popełnił samobójstwo. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sokółce. O przyczynach śmierci będzie można powiedzieć coś więcej po uzyskaniu wyników sekcji zwłok. Na razie policja nie wyklucza żądnej z hipotez. Prawdopodobnie jednak do dramatycznego zdarzenia nie przyczyniły się osoby trzecie.

Tragedia będzie miała wpływ na przebieg wyborów samorządowych w gminie Sidra. Jako że o przychylność mieszkańców ubiegać się będzie jeden kandydat, odbędzie się swoisty plebiscyt poparcia. Na karcie do głosowania przy nazwisku Jana Ogiła postawić będzie można krzyżyk przy kratce z napisem TAK lub NIE. Kandydat zostanie wójtem, gdy uzyska ponad 50 procent głosów pozytywnych. W przeciwnym razie o wyborze nowego włodarza zadecyduje Rada Gminy.

- Mam swój program, chcę go realizować. Składam rodzinie zmarłego wyrazy głębokiego współczucia i ubolewam nad tym, co się wydarzyło - dodaje Jan Ogił.

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka