Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

My zrobimy bardzo dobry wynik. Sami się zdziwicie. W sumie zdobędziemy trzy, a jak Bóg da, to i cztery mandaty (do sejmiku - red.) - mówił dziś do zebranych w sokólskiej „Lirze” Cezary Cieślukowski, „jedynka” na liście PSL do Sejmiku Województwa z okręgu suwalsko-sokólskiego. Gościem na spotkaniu był lider ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

- Wiele osób opowiada mi swoje historie w rodzinach. Dochodzi do sytuacji, że do niedzielnego obiadu nie można usiąść. Tata uwielbia „dobrą zmianę”, a syn nie może zrozumieć, dlaczego tak dzielą Polskę. Dochodzi do konfliktów - w rodzinach, między sąsiadami, między przyjaciółmi. Ludzie przestają ze sobą rozmawiać, przestają spędzać ze sobą czas, przestają się po prostu lubić. My nie musimy zgadzać się ze sobą we wszystkim, możemy mieć różne poglądy, światopoglądy (...). Dziś nie ma jednak możliwości normalnej rozmowy na wiele tematów, jest lęk przed podejmowaniem wielu tematów. Jak będziemy traktować instytucje państwowe, to wszystko, co nas otacza i relacje międzyludzkie według zasady „Ząb za ząb, oko za oko”, to będziemy ślepi i bez zębów. Naprawdę skończy się to gigantycznym rozpadem społecznym  - mówił prezes PSL.

Przytoczył projekty, które chciałoby wprowadzić w życie jego ugrupowanie: zwolnienie emerytów z podatku, jeden bezpłatny ciepły posiłek dziennie podawany dzieciom uczącym się, zapewnienie uczniom bezpłatnej opieki stomatologicznej oraz rozbudowa infrastruktury drogowej. - Ja nie jestem zwolennikiem Centralnego Portu Komunikacyjnego. Nie na tym etapie. Najpierw drogi, a później port - stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz.

Udzielił poparcia Ewie Kulikowskiej jako kandydatce na burmistrza Sokółki. Chwalił też jej spot reklamowy.

Bogdan Dyjuk, członek Zarządu Województwa odniósł się do sprawy budowy drogi 673 Sokółka - Dąbrowa Białostocka. Stwierdził, że według kosztorysu inwestorskiego, zadanie to miało pochłonąć około 200 mln zł, jednak znalazła się firma, która zdecydowała się wykonać te prace znacznie taniej. Jaki był efekt - wiadomo. Powiedział, że liczy na szybkie podpisanie umowy i wznowienie robót. Wspomniał także o sprawie budowy drogi w gminie Suchowola (do której nie doszło) z dofinansowaniem z Urzędu Marszałkowskiego (patrz wideo poniżej).

- W Polskim Stronnictwie Ludowym zawsze czułam wsparcie. Ważne, żeby się zjednoczyć wśród tych ludzi, którzy naprawdę chcą dobrze - dla Sokółki, dla powiatu, dla województwa, dla Polski - stwierdziła Ewa Kulikowska.

PSL wystawia swoich kandydatów do Rady Powiatu i Sejmiku Województwa. Burmistrz Sokółki utworzyła natomiast własne listy z Komitetu Wyborczego Wyborców Ludowo-Chrześcijańskiego.

Władysław Kosiniak-Kamysz gościł dziś m.in. w Augustowie oraz w Białymstoku. Powiedział, że po spotkaniu w „Lirze” chce jeszcze pomodlić się w sokólskim sanktuarium.

(pb)

Spotkanie działaczy PSL w Sokółce:

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka