Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Kandydatka na radną gminy z Prawa i Sprawiedliwości wygrała w sądzie z kandydatką Kukiz`15. Sprawa ma związek z apteką na Zielonym Osiedlu w Sokółce.

 

Krystyna Gołko (druga na liście PiS z okręgu nr 1 w Sokółce) pozwała w trybie wyborczym Alicję Matuk (trzecią na liście Kukiz`15 z tego samego okręgu). Poszło o wpis na facebookowym profilu kandydatki na radną.

Alicja Matuk zarzuciła Krystynie Gołko, że ta na swojej ulotce wyborczej przypisała sobie zasługi innych. „Chcę powiedzieć, że to nie ona walczyła, aby apteka i przychodnia (na Zielonym Osiedlu - red.) nadal funkcjonowała na danym osiedlu! (...) Bardzo przykro, że są tacy ludzie!!!!! Wstyd!” - napisała. Dodała też, że to właśnie ona pojawiła się na sesji Rady Powiatu, podczas której dyskutowano o konieczności przeniesienia apteki.

Przypomnijmy, w 2016 roku dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce wypowiedziała umowy dzierżawy właścicielom apteki, przychodni lekarskiej oraz gabinetu dentystycznego na Zielonym Osiedlu. Miało to związek z otrzymanym przez powiat sokólski dużym grantem na termomodernizację szkoły. Przepisy nie pozwalały na wynajmowanie pomieszczeń zmodernizowanych dzięki środkom unijnym. Ostatecznie apteka znalazła nową siedzibę pod drugiej stronie ulicy, zaś przychodnię przeniesiono do pomieszczeń Powiatowego Urzędu Pracy.

Z opinią Alicji Matuk nie zgodziła się Krystyna Gołko i podała sprawę w trybie wyborczym do sądu. Dziś zapadło rozstrzygnięcie. Sąd nakazał zamieszczenie na facebookowym profilu kandydatki z Kukiz`15 stosownego sprostowania, zakazał jednocześnie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji oraz zobowiązał do wpłacenia 500 zł na rzecz schroniska dla zwierząt w Sokółce.

Wyrok nie jest prawomocny. Pozwanej przysługuje wniesienie zażalenia do sądu w Białymstoku.

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka