Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

W niedzielę odbędzie się pierwsza tura wyborów do samorządów. Mieszkańcy głosować będą na wójtów i burmistrzów oraz radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Obowiązywać będzie nowa ordynacja wyborcza.

 

Wyborcy otrzymają cztery karty do głosowania. Aby głos został uznany za ważny, na kartach do głosowania, w kratce przy nazwisku kandydata, którego wybieramy należy postawić znak X.

Komu przysługuje prawo wyborcze? Osobom pełnoletnim z pełnią praw publicznych i wpisanych do stałego rejestru wyborców. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do 21.00.

Ważne! Warto sprawdzić, gdzie znajduje się siedziba komisji wyborczej, w której oddać można głos. Zmieniło się to np. w Sokółce, gdzie cztery lata temu obowiązywały jednomandatowe okręgi wyborcze, a w tym roku już nie. Pełne zestawienie miejsc, gdzie można głosować znaleźć można w naszym serwisie, w zakładce OBWODY WYBORCZE.

Jak przeliczane są głosy? Informują o tym materiały przygotowane przez Państwową Komisję Wyborczą.

Na kogo głosować? Pełne listy znaleźć można w serwisie wybory2018.iSokolka.eu w zakładce KANDYDACI.

Dziś o północy rozpoczyna się cisza wyborcza. Potrwa ona do zakończenia głosowania, czyli do zamknięcia wszystkich lokali wyborczych. Podczas ciszy wyborczej nie można prowadzić agitacji wyborczej, nie wolno też m.in. wygłaszać przemówień, zwoływać pochodów i manifestacji, rozpowszechniać materiałów wyborczych, a także publikować sondaży. Za złamanie zakazu grożą kary finansowe od 500 zł nawet do 1 mln.

opr. (pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka