Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Dziś od godziny 7 rano trwają wybory samorządowe 2018. Przed urnami tworzą się kolejki, zwłaszcza po niedzielnych nabożeństwach. Niektórzy z mieszkańców gubią się w poszukiwaniu swoich lokali wyborczych.

 

W głosowaniu wybieramy wójtów, burmistrzów oraz radnych - gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Od tego roku kadencja samorządu trwać będzie pięć lat (a nie tak jak wcześniej - cztery). Obowiązywać też będzie dwukadencyjność włodarzy gmin.

Spore kolejki tworzą się w lokalach wyborczych w Sokółce. Dzieje się tak zwłaszcza po niedzielnych nabożeństwach. Ludzie wracając do domów odwiedzają lokale wyborcze. W tych, które odwiedziliśmy głosowanie przebiega spokojnie.

Niektórzy z mieszkańców mają jednak problem ze zlokalizowaniem miejsca do głosowania. Widzieliśmy jak kilka osób chciało dostać się do hali sportowej Zespołu Szkół. Tymczasem głosowanie odbywa się w głównym holu Liceum Ogólnokształcącego.

Zdecydowanie mniej kart w urnie można było dostrzec w dawnym Gimnazjum Nr 1, gdzie głosują mieszkańcy wsi położonych na wschód od Sokółki.

Nie wiesz, gdzie głosować? Zajrzyj do zakładki OBWODY WYBORCZE na wybory2018.iSokolka.eu.

Wybory potrwają do godziny 21. Pierwsze wyniki powinny być znane dziś w nocy, a oficjalne kompletne dane - we wtorek lub w środę.

O przebiegu głosowania informować będziemy na bieżąco na wybory2018.iSokolka.eu oraz iSokolka.eu.

Aktualizacja, godz. 12.16: Od początku trwania ciszy wyborczej do chwili obecnej mamy 21 zgłoszeń o incydentach związanych z wyborami w całym województwie - poinformował nadkomisarz Tomasz Krupa z zespołu prasowego podlaskiej policji.

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka