Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Dobry wynik to jest wynika ze współpracy wielu środowisk, które tworzą Zjednoczoną Prawicę. Rzeczywiście mieszkańcy województwa podlaskiego chcą innego oddechu. Jak widać po wynikach, Zjednoczona Prawica w terenie uzyskała miażdżącą przewagę. Polityka poprzedniej koalicji w sejmiku, która skupiła się na Białymstoku, oczywiście w mieście przyniosła rezultaty, natomiast teren pozostał trochę na uboczu, na co mieszkańcy zwrócili uwagę, dając nam mocny mandat - mówi Stanisław Derehajło, radny-elekt sejmiku województwa i działacz Porozumienia.

 

W czwartym okręgu wyborczym, obejmującym powiaty białostocki, hajnowski, bielski, wysokomazowiecki i siemiatycki zdobył on poparcie 14 199 wyborców. Lepszy wynik w tym okręgu (15 080 głosów) miał tylko mieszkający w gminie Wasilków wicemarszałek Maciej Żywno.

- Pięć mandatów dla Zjednoczonej Prawicy w naszym okręgu to świetny wynik. Zresztą Sokółka i Suwałki to cztery mandaty, również fenomenalny wynik. Na Łomży jest podobnie - mówi sekretarz generalny Porozumienia.

Kto zasili skład nowego zarządu, po tym jak wybory w sejmiku wygrała Zjednoczona Prawica, zdobywając 16 mandatów na 30 miejsc?

- Mamy spisane porozumienie wyborcze. Zgodnie z nim, tam gdzie Zjednoczona Prawica sama rządzi, Porozumieniu przysługuje miejsce w zarządzie województwa. To miejsce otrzymamy. Jesteśmy partnerami, którzy dotrzymują umów. To kwestia podziału kompetencji. Każde z ugrupowań wystawia swoich kandydatów i bierze odpowiedzialność za wyznaczone domeny. Podział obowiązków jest jasny - wyjaśnia Stanisław Derehajło. 

Zapytany o przyszłego marszałka, odpowiada: - Trudno mi jeszcze cokolwiek powiedzieć na ten temat, bo jeszcze żeśmy się nie spotkali, nie podjęliśmy rozmów na ten temat. Jeśli ja będę zasiadał w zarządzie, nie będę pełnił funkcji w Warszawie. Ku czemu bym się skłaniał? Jestem, byłem i będę rolnikiem, a więc skłaniałbym się ku uprawie ziemi. Na pewno będę tam, gdzie będę mógł bardziej służyć mieszkańcom Podlasia.

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka