Głosowanie na listy i kandydatów w wyborach do sejmiku, rady powiatu i rady miejskiej w Sokółce - z przydzielaniem mandatów według metody d`Hondta oraz na na kandydatów w jednomandatowych okręgach wyborczych w gminach. Kto wypadł najlepiej?
Głosowanie do sejmiku, okręg nr 2 (powiaty suwalski, sejneński, augustowski, moniecki i sokólski):
1. Romuald Łanczkowski (PiS) - 12 002 głosów
2. Paweł Wnukowski (PiS) - 11 017
3. Cezary Cieślukowski (PSL) - 10 496
Rada powiatu, okręg nr 1 (Dąbrowa Białostocka):
1. Romuald Gromacki (PiS) - 529 głosów
2. Alicja Rysiejko (PiS) - 524 (nie dostała się do rady)
3. Jerzy Białomyzy (Wspólnota Samorządowa Razem) - 453
okręg nr 2 (Korycin, Janów, Suchowola):
1. Bożena Jelska-Jaroś (PiS) - 1 120 głosów
2. Jerzy Omielan (PSL) - 1 042
3. Jerzy Karpienia (PiS) - 375
okręg nr 3 (Nowy Dwór, Sidra, Kuźnica, Szudziałowo, Krynki):
1. Krzysztof Pawłowski (PiS) - 845 głosów
2. Grzegorz Skórski (PiS) - 576
3. Aleksy Oleksza (Wspólnota Samorządowa Razem) - 439
okręg nr 4 (Sokółka):
1. Piotr Rećko (PiS) - 1 771 głosów
2. Tomasz Potapczyk (Wspólnota Samorządowa Razem) - 774
2. Adam Kowalczuk (PSL) - 640
Głosowanie do rady miejskiej w Sokółce, okręg nr 1:
1. Daniel Supronik (PiS) - 299 głosów
2. Krzysztof Szczebiot (Dialog i Współpraca 2018) - 267
3. Helena Czaplejewicz (KWW Ludowo-Chrześcijański) - 218
okręg nr 2:
1. Ewa Kulikowska (KWW Ludowo-Chrześcijański) - 594 głosy
2. Piotr Bujwicki (PiS) - 536
3. Piotr Borowski (Dialog i Współpraca 2018) - 270
okręg nr 3:
1. Tomasz Tolko (PiS) - 302 głosy
2. Jarosław Panasiuk (KWW Ludowo-Chrześcijański) - 298
3. Andrzej Kirpsza (KWW Ludowo-Chrześcijański) - 280
Gmina Dąbrowa Białostocka:
1. Marek Kułak - 231 głosów
2. Zbigniew Bałdowski - 221
3. Adam Wojteczko - 188
Gmina Janów:
1. Dariusz Turel - 70 głosów
2. Grzegorz Szubzda - 67
3. Bogusław Żamojtuk - 66
Gmina Korycin:
1. Julita Wasilewska - 75 głosów
2. Marek Brylewicz - 66
3. Jerzy Burak - 63
Gmina Krynki:
1. Leszek Karolkiewicz - 89 głosów
2. Małgorzata Grzybek - 82
3. Jerzy Wiszejko - 81
Gmina Kuźnica:
1. Jędrzej Garkowski - 138 głosów
2. Adam Tochwin - 117
3. Wiesław Zysk - 95
Gmina Nowy Dwór:
1. Kazimierz Rusiecki - 94 głosy
2. Grażyna Danuta Rutkowska - 89
3. Marcin Możejko - 83
Gmina Sidra:
1. Piotr Pękala - 112 głosów
2. Bogusława Czyżewska - 101
3. Janusz Sulewski - 82
Gmina Suchowola:
1. Krzysztof Boguszewski - 180 głosów
2. Czesław Marchel - 132
3. Grzegorz Karny - 127
Gmina Szudziałowo:
1. Leszek Olchowik - 99 głosów
2. Krzysztof Baranowski - 82
3. Krzysztof Bach - 79.
(pb)