Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Bożena Jelska-Jaroś, Romuald Gromacki i Jerzy Białomyzy mieliby zasilić skład nowego zarządu powiatu sokólskiego - zdradził dziś podczas rozmowy na żywo z portalem iSokolka.eu starosta sokólski Piotr Rećko.

 

Dzisiaj portal iSokolka.eu rozpoczął cykl wywiadów "Mówi się", w którym zaproszeni goście odpowiadają na pytania podczas transmisji na żywo. Naszym pierwszym gościem był starosta sokólski Piotr Rećko.

Zdradził on, kto prawdopodobnie zasiądzie w zarządzie Rady Powiatu - to Bożena Jelska-Jaroś, Romuald Gromacki i Jerzy Białomyzy. Czy tak będzie, zadecyduje jednak Rada Powiatu (w której środowisko związane z obecnym starostą ma zdecydowaną większość głosów), a ta wybierze również starostę. Tymczasem przewodniczącym Rady Powiatu ma zostać Krzysztof Krasiński, a jego zastępcami Tomasz Potapczyk i Łukasz Moździerski.

- Zaproponowaliśmy konkretną osobę na stanowisko zastępcy burmistrza Sokółki. Propozycja ta spotkała się z rezerwą pani burmistrz. Chodzi o Daniela Supronika - odpowiedział z kolei na pytanie, czy może dojść do porozumienia z burmistrz Ewą Kulikowską w tej sprawie, biorąc pod uwagę chociażby układ sił w Radzie Miejskiej. Mimo to burmistrz ma prawo samodzielnie dobierać sobie najbliższych współpracowników.

W rozmowie starosta zadeklarował też, że liczy na współpracę z burmistrzem Suchowoli Michałem Matyskielem.

Więcej w materiale wideo, który zamieściliśmy poniżej.

* * *

Początki bywają trudne i dzisiaj się o tym doskonale przekonaliśmy. Niestety drobne problemy techniczne sprawiły, że w transmisji na żywo wystąpił błąd związany z zapisem głosu. Dotyczy to pierwszych kilku minut filmu, publikujemy więc materiał bez tej części. Naszych Czytelników jak i rozmówcę przepraszamy. Obiecujemy, że podczas kolejnych rozmów dołożymy starań, by przebiegały one bez jakichkolwiek zakłóceń.

(mby)

 

 

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka