Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Prawdopodobnie dwóch kandydatów wystartuje w wyborach na wójta Sidry. Czy o reelekcję będzie ubiegał się Jan Hrynkiewicz?

 

W gminie Sidra kandydatów na radnych zarejestrowały trzy komitety. 15 osób ubiega się o mandaty z poparcia KWW Przyszłość. To komitet stojący za wójtem Janem Hrynkiewiczem. Nie do końca jednak wiadomo, czy włodarz Sidry zdecyduje się na start w wyborach. Kilka dni temu starosta sokólski Piotr Rećko przyznał, że Prawo i Sprawiedliwość popierać będzie właśnie Jana Hrynkiewicza. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że on sam wciąż nie podjął decyzji dotyczącej startu w wyborach. 4 października wójt skończy 67 lat, od dwóch lat mógłby już cieszyć się emeryturą. Jeśli zdecyduje się na ten krok, to ustąpi miejsca w wyborczym wyścigu jednemu ze współpracowników z Urzędu Gminy w Sidrze. Z samym wójtem nie udało nam się dziś skontaktować.

Drugą osobą, która prawdopodobnie będzie ubiegać się o poparcie mieszkańców jest Jan Ogił, wspierany przez KWW Odbudowa Gminy Sidra. Komitet ten wystawił dziewięciu kandydatów na radnych (w jednym z okręgów startuje sam kandydat na wójta). Jan Ogił ma 27 lat, jest z Makowlan, prowadzi gospodarstwo rolne i - wraz z ojcem - biuro projektowe. W rozmowie z portalem iSokolka.eu przyznał, że jeśli wystartuje w wyborach na wójta, to przedstawi swój dziesięciopunktowy program dla gminy Sidra.

Trzech kandydatów na radnych wystawił komitet Kukiz`15.

Pełne listy osób ubiegających się o mandat radnego znaleźć można w stronie internetowej, w zakładce KANDYDACI.

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka