Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Wczoraj kandydaci na radnych z komitetu Kukiz`15 zorganizowali konferencję prasową w holu Urzędu Miejskiego w Sokółce. Marek Awdziej został podczas niej przedstawiony jako kandydat na burmistrza. Jeden z Czytelników w komentarzu zwrócił uwagę na fakt, że - jego zdaniem - narusza to przepisy Kodeksu wyborczego. Sprawą ma zająć się prokuratura. Tymczasem Marek Awdziej zgłosił temat wpisu... na policję.

 

Konferencja, podczas której zaprezentowano kandydata na burmistrza Sokółki odbyła się wczoraj po południu w holu Urzędu Miejskiego. Pod tekstem pojawiło się wiele komentarzy.

No proszę na samym początku taka wtopa. Kto zawiadomi Prokuraturę i Komisarza Wyborczego?
A takich udają praworządnych. Według mnie to już ich koniec. Prowadzili kampanie wyborczą w Urzędzie Miejskim w Sokółce czyli zgodnie z
Art. 108 kodeksu wyborczego
§ 1. Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej:
1) na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów;
2) na terenie zakładów pracy w sposób i w formach zakłócających ich normalne funkcjonowanie;
3) na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej oraz oddziałów obrony cywilnej, a także skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.
§ 2. Zabroniona jest agitacja wyborcza na terenie szkół wobec uczniów

- napisał jeden z Czytelników.

Jak się dowiedzieliśmy, pismo w tej sprawie skierował dziś do Prokuratury Rejonowej w Sokółce sekretarz gminy Adam Łajkowski, prosząc, by śledczy sprawdzili, czy nie doszło do złamania przepisów prawa.

Tymczasem dziś z redakcją portalu skontaktował się Marek Awdziej, domagając się usunięcia cytowanego wyżej komentarza, twierdząc, iż narusza on jego dobra osobiste. Odmówiliśmy.

- Złożyłem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Czekam na wyjaśnienie tej sprawy przez policję - stwierdził kandydat na burmistrza, przesyłając nam kopię swojego pisma.

 

 

- Moim zdaniem - zgodnie z artykułem 105 Kodeksu wyborczego - nie było wczoraj żadnej agitacji - powiedział Marek Awdziej.

* * *

Artykuł 105 głosi:

Art. 105. § 1. Agitacją wyborczą jest publiczne nakłanianie lub zachęcanie do głosowania w określony sposób, w tym w szczególności do głosowania na kandydata określonego komitetu wyborczego.
§ 2. Agitację wyborczą można prowadzić od dnia przyjęcia przez właściwy organ zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego na zasadach, w formach i w miejscach, określonych przepisami kodeksu.

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka