Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Potwierdza się informacja o dobrym wyniku urzędującej burmistrz Sokółki, choć jest jeszcze za wcześnie, by mówić o rozstrzygnięciu wyborów samorządowych. Wiele głosów może też zebrać starosta sokólski Piotr Rećko startujący w wyborach do Rady Powiatu.

 

W jednym z okręgów w centrum Sokółki to właśnie on zebrał największe poparcie. Dobry wynik miał też osiągnąć Łukasz Moździerski startujący z KWW Razem Dla Powiatu. Kilkudziesięciu wyborców przekonał do siebie Adam Juchnik, ubiegający się o mandat z KW Porozumienie Jarosława Gowina. Piotr Rećko miał też uzyskać duże poparcie wśród mieszkańców podsokólskich wsi, m.in. Bogusz.

Dobry wynik sprzed czterech lat miałaby również powtórzyć Bożena Jelska-Jaroś startująca do powiatu z list PiS w okręgu nr 2 (Janów, Korycin, Suchowola). Za wcześnie jest jednak na próbę określenia tego, kto konkretnie wejdzie w skład nowej Rady Powiatu.

Wiele wskazuje na to, że komitety związane ze starostą osiągną dobry wynik w sokólskiej Radzie Miejskiej. Również i w tym przypadku trudno mówić na razie o personaliach.

Z niepełnych danych wynika też, że wygraną w wyborach odniosła Ewa Kulikowska. Nie da się jednak na razie stwierdzić, że w gminie Sokółka wybory samorządowe już się zakończyły i nie będzie drugiej tury.

Liczenie głosów potrwa co najmniej do rana.

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka