Kandydaci, którzy walczyli o najwyższy urząd w gminie Janów na gorąco skomentowali wyniki dzisiejszego głosowania.

 

- Chyba mieszkańcy chcą innego sposobu rządzenia, innego sposobu wydawania środków finansowych, czy też celowości prowadzonych inwestycji. Może to było powodem ich decyzji przy urnach. Coś musiało przecież na to wpłynąć. Może sam sposób bycia i porozumiewania się z mieszkańcami? Coś musiało zaważyć na takim wyniku - powiedział nam na gorąco Jerzy Pogorzelski, który wygrał drugą turę wyborów na wójta Janowa.

- Trzeba gratulować panu Pogorzelskiemu, jeśli wygrał te wybory. To, co zacząłem robić, to z tego zrezygnują - z przedszkola, z targowiska w jakiś sposób, z innych inwestycji. Będą spoczywali na laurach. Uważam, że miałem program dobry. Wszystkich inwestycji w Janowie było osiemnaście. Właściwa droga dla Janowa była wybrana. A demokracja ma swoje prawa - stwierdził Czesław Kiejko.

W drugiej turze wyborów samorządowych urzędujący wójt przegrał z sekretarzem gminy. Na pierwszego głosowało 543 wyborców, na drugiego - 1101. Jerzy Pogorzelski obejmie urząd po zakończonej kadencji obecnego samorządu, czyli po 16 listopada.

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka