Oni będą rządzić gminami w powiecie sokólskim przez najbliższe pięć lat.

21 października i 4 listopada (II tura) wybraliśmy włodarzy gmin w całej Polsce. W powiecie sokólskim wyborcy dali mandat czterem burmistrzom i pięciu wójtom. Jedynie w Sidrze nie udało się wyłonić włodarza w powszechnym głosowaniu, zrobią to więc radni gminy prawdopodobnie na pierwszej sesji (po 16 listopada).

Po tegorocznej zmianie ordynacji wyborczej wójtowie i burmistrzowie zostali wybrani na 5-letnią kadencję, w odróżnieniu od poprzedniej, która trwała 4 lata.

Wprowadzono również limit kadencji prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Oznacza to, że wymienieni niżej włodarze, będą mogli sprawować swoje funkcje maksymalnie przez okres 10 lat (2 kadencje), później stracą prawo wybieralności.

Lista włodarzy z powiatu sokólskiego:

1. Sokółka - burmistrz Ewa Kulikowska

2. Dąbrowa Białostocka - burmistrz Artur Gajlewicz

3. Suchowola - burmistrz Michał Matyskiel

4. Kuźnica - Paweł Mikłasz

5. Szudziałowo - wójt Tadeusz Tokarewicz

6. Sidra - (wyboru wójta dokona Rada Gminy po 16 listopada)

7. Nowy Dwór - wójt Andrzej Humienny

8. Janów - wójt Jerzy Pogorzelski

9. Korycin - wójt Mirosław Lech

10. Krynki - burmistrz Jolanta Gudalewska

Na pierwszej sesji rad gmin i miast szefowie gmin jak i radni zostaną zaprzysiężeni. Najprawdopodobniej te gremia w nowym składzie zbiorą się między 19 a 23 listopada.

* * *

Tym zestawieniem zamykamy funkcjonowanie serwisu wyborczego wybory2018.iSokolka.eu. Równocześnie dziękujemy naszym Czytelnikom, że tak chętnie śledziliście państwo zawartość naszego serwisu! Zapraszamy do tego, by bieżących informacji z życia powiatu sokólskiego szukać na internetowym portalu powiatu sokólskiego iSokolka.eu.

(mby)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka