Pomysł na logo naszej kampanii pochodzi od głównego filaru naszego programu wyborczego, którą nazwaliśmy: „Programem Parasolowym dla Sokółki” (w skrócie Parasol+). Są to działania z zakresu ochrony zdrowia, spraw społecznych, sportu, rekreacji oraz kultury - informuje Piotr Bujwicki, kandydat na burmistrza Sokółki, pytany o logo swojej kampanii wyborczej.

 

Jest nim parasol w biało-czerwonych barwach, będący również elementem hasła „Sokółka to nasze wspólne dobro”.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ: Piotr Bujwicki: Nie można wiecznie startować i wiecznie być kandydatem [WIDEO, FOTO]

Parasole były rozdawane podczas uroczystości patriotycznych 15 sierpnia oraz koncertu, który odbył się następnego dnia przed sokólskim kinem. Nalepki z parasolem i literami „D&W” pojawiły się w ostatnich w różnych punktach miasta.

Zapytaliśmy Piotra Bujwickiego o to, skąd wziął się pomysł na logo kampanii, kto jest jego autorem i co parasole mają symbolizować. Kandydat na burmistrza Sokółki przesłał nam odpowiedź mailem.

„Parasol jest narzędziem, które osłania nas przed deszczem i słońcem. Jest symbolem ochrony, wsparcia, ale i honoru, godnego naśladowania zachowania. Parasol odnosi się do naszego poczucia ładu, porządku, bezpieczeństwa. Ma związek z relacjami z innymi ludźmi.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważne są inwestycje drogowe i towarzyszące jej inwestycje z zakresu infrastruktury komunalnej. Komitet Wyborczy Dialog i Współpraca oczywiście posiada bardzo bogaty program inwestycyjny i wiedzę jak go zrealizować. Jednak uważamy, iż równie ważna, a może nawet obecnie ważniejsza jest pomoc ludziom potrzebującym, seniorom, osobom niepełnosprawnym, a także młodzieży, wszystkim którzy chcą aktywnie uprawiać sport itp.

Obiecujemy, iż dzięki Programowi Parasol+ nikt nie zostanie wykluczony z możliwości korzystania z przywilejów, jakie daje jego wiek i możliwości finansowe Gminy Sokółka.

Parasol+  to działania, które obejmują m.in.:

1. Utworzenie corocznego Budżetu Obywatelskiego.
2. Utworzenie Rady Seniorów.
3. Utworzenie dziennego domu pobytu seniorów, przy pomocy programu Senior+, jako przejaw szacunku dla ludzi starszych.
4. Utworzenie budżetu corocznego na zadania wybrane przez Młodzieżową Radę Miejską.
5. Wybudowanie lub pomoc przy budowaniu strzelnicy sportowej.
6. Utworzenie Uniwersytetu Ludowego do podnoszenia kwalifikacji zawodowych wszystkich grup społecznych.
7. Utworzenie bezpłatnej pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym w drobnych naprawach domowych ze stałym rocznym budżetem.
8. Dofinansowanie szczepień przeciwko pneumokokom dla dzieci oraz osób starszych przeciw grypie.
9. Wprowadzenie stałego, uczciwego programu dofinansowywania organizacji sportowych.
10. Wspieranie finansowo i rzeczowo instytucji zdrowia w nowe urządzenia takie jak Holtery, przenośne defibrylatory itp. oraz dofinansowanie budowy nowego bloku operacyjnego w sokólskim szpitalu.
11. Modernizacja Sokólskiego Ośrodka Kultury jako organizatora imprez, kulturalnych z udziałem artystów z całej Polski.
12. Odtworzenie w Sokółce tradycji dancingów jako miejsca spotkań tanecznych i integracji mieszkańców.
13. Objęcie szczególną troską miejsc pamięci narodowej oraz rodzin tych mieszkańców Sokółki, którzy zasłużyli się dla odzyskania Niepodległości Polski oraz budowie naszego miasta.
14.  Utworzenie w różnych częściach miasta panteonu ludzi zasłużonych dla regionu.
15.  Zwiększenie dopłat do kwoty 300 zł na miesiąc na każde dziecko w żłobku.
16. Dopłata w wysokości 3 000 zł do wymiany kotła lub pieca na nowy, ekologiczny, spełniający normy obowiązujące od 1 lipca 2018.

Szczegółowy program Wyborczy Komitetu Dialog i Współpraca w tym Program Parasolowy dla Sokółki znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej, która zostanie uruchomiona od 3 września” - napisał Piotr Bujwicki w mailu nadesłanym do redakcji.

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka