Wybory 2018 - Sokółka

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Artur Kosicki, lider białostockiego PiS został wybrany na przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa. Dokonali tego radni ugrupowania, którzy w listopadzie obejmą mandaty - podało Polskie Radio Białystok.

Nieoficjalnie można usłyszeć, że Artur Kosicki zasiądzie w nowym zarządzie województwa, który w całości ma być obsadzony przez Prawo i Sprawiedliwość. Niewykluczone, że to właśnie on zostanie nowym marszałkiem. Artur Kosicki jest postrzegany jako człowiek z poparciem Krzysztofa Jurgiela, lidera podlaskiego PiS.

CZYTAJ TEŻ: Kto zostanie nowym marszałkiem województwa podlaskiego?

PiS zdobyło w ostatnich wyborach samorządowych 16 z 30 mandatów w sejmiku. Kandydaci partii świetnie wypadli w terenie. Najwięcej głosów zebrali: Marek Olbryś z Łomżyńskiego (15 128), Stanisław Derehajło (14 199), Łukasz Siekierko (14 147), Romuald Łanczkowski z Suwałk (12 002), Artur Kosicki (11 838) oraz Paweł Wnukowski (11 017). Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna dobre wyniki osiągnęła jedynie w Białymstoku.

Jak wcześniej informowaliśmy, w zarządzie województwa zasiądzie zapewne sekretarz Porozumienia Jarosława Gowina - Stanisław Derehajło.

Dziś na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu zbiera się sejmik województwa podlaskiego. Koalicja PO-PSL rządziła Podlasiem przez dwie ostatnie kadencje samorządu.

(pb)

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka